LITSBACKENSet terasă LITSBACKEN 4,5 pers lemn esență tare
Produse recomandate
Adu frumusețe naturală spațiului tău exterior cu setul de terasă LITSBACKEN. Acest set cu 4,5 locuri este format dintr-o canapea și 2 fotolii cu perne confortabile și o măsuță de cafea asortată din lemn masiv de esență tare FSC®.
Caracteristici
- Set de terasă cu 4,5 locuri: canapea cu 2,5 locuri, 2 fotolii și 1 masă
- Perne: cu husă durabilă, țesută
- Lemn masiv FSC®, tratat cu ulei: combină durabilitatea și frumusețea naturală
- Curele din polipropilenă: Șezut țesut
- Husă lavabilă: husa pernei este detașabilă și poate fi spălată la 30°C
- 100% FSC®: lemnul și materialele forestiere utilizate în acest produs provin din păduri gestionate responsabil, certificate FSC®
- JUTLANDIA®: viață scandinavă în aer liber
Set de terasă cu 4,5 locuri
Setul de terasă este format dintr-o canapea cu 2,5 locuri, 2 fotolii și 1 masă de cafea.
Perne
Pernele pentru șezut și spătar sunt foarte confortabile. Acestea au o husă durabilă, țesută, care le face rezistente la uzură. Depozitează pernele în interior atunci când nu le utilizezi pentru a le proteja de intemperii și a le prelungi durata de viață.
Lemn masiv FSC®, tratat cu ulei
Lemnul de esență tare FSC® oferă durabilitate naturală, longevitate și frumusețe. Lemnul este tratat cu ulei pentru a-l proteja și a-i evidenția culoarea naturală. Se recomandă ungerea regulată a lemnului pentru a-i menține culoarea și a-l proteja de umiditate.
Curele din polipropilenă
Benzile durabile din polipropilenă sunt țesute pe cadru pentru a crea o suprafață de ședere confortabilă și cu susținere. Benzile din polipropilenă sunt rezistente la umiditate și au o bună rezistență, cu o ușoară flexibilitate.
Husă lavabilă
Pernele au o husă cu fermoar care poate fi ușor scoasă și spălată la mașină la 30°C pentru a o menține proaspătă și curată. Umplutura pernei nu poate fi spălată.
100% FSC®
Eticheta FSC® este garanția ta că materialele utilizate în acest produs provin din păduri certificate FSC® sau din alte surse controlate. Alegând produse certificate FSC®, contribui la protejarea pădurilor lumii.
JUTLANDIA®
Produse de grădină de calitate care combină designul contemporan cu funcționalitatea la prețuri excelente. O mare parte din mobilierul de grădină JUTLANDIA® nu necesită întreținere, iar marca oferă și mobilier de grădină din lemn certificat FSC®.
Specificații
| Set terasă | Canapea cu 2,5 locuri, 2 scaune, 1 masă |
|---|---|
| Canapea | |
| Dimensiuni după asamblare | Lățime: 178 cm, Înălțime: 71 cm, Adâncime: 86 cm, Înălțimea șezutului: 42 |
| Material | Cadru: Laminatul de înaltă presiune este un material de suprafață care nu necesită întreținere, realizat prin presarea mai multor straturi compozite împreună la presiune și căldură ridicate. Acest proces formează un material puternic, durabil și rezistent la intemperii. Laminatul de înaltă presiune are protecție împotriva UV, ceea ce asigură o suprafață cu culoare rezistentă. |
| Tip | canapea cu 2,5 locuri |
| Scaun | |
| Dimensiuni după asamblare | Lățime: 71, Înălțime: 71 cm, Adâncime: 78 cm, Înălțimea șezutului: 42 |
| Material | Cadru: Laminatul de înaltă presiune este un material de suprafață care nu necesită întreținere, realizat prin presarea mai multor straturi compozite împreună la presiune și căldură ridicate. Acest proces formează un material puternic, durabil și rezistent la intemperii. Laminatul de înaltă presiune are protecție împotriva UV, ceea ce asigură o suprafață cu culoare rezistentă. |
| Înălțime braț scaun | 56 cm |
| Masă | |
| Dimensiuni după asamblare | Lățime: 60, Lungime: 119 cm, Înălțime: 42 cm |
| Material | Cadru: Laminatul de înaltă presiune este un material de suprafață care nu necesită întreținere, realizat prin presarea mai multor straturi compozite împreună la presiune și căldură ridicate. Acest proces formează un material puternic, durabil și rezistent la intemperii. Laminatul de înaltă presiune are protecție împotriva UV, ceea ce asigură o suprafață cu culoare rezistentă. |
| Înălțimea mesei de la podea la cea mai joasă margine a cadrului | 34 cm |
| Capace pentru picioare | Polipropilenă |
| Dimensiune înainte de asamblat | Lățime: 73/78 cm, Lungime: 177/140 cm, Înălțime: 45/42 cm |
| Greutate | 48/31 kg |
| Culoare | Natur |
| Persoane | 4.5 |
| Include | Perne luxoase cu husă rezistentă, țesută |
| Tratament | Tratat cu ulei |
| Pernă | |
| Pernă de scaun | Material: 100% poliester, Umplutură: Spumă poliuretanică/100% fibră de poliester, Densitatea spumei: 20 kg/m³, Pernă interioară: 100% polipropilenă, Spălare la mașină: 30°C, Înălbire: Nu înălbiţi, Centrifugare: Nu se usucă la mașină, Călcare: A nu se călca, Curăţare chimică: Nu curăţaţi chimic, Instrucțiuni: Spălați întotdeauna cu rufe de culori asemănătoare, Asigurați-vă că închideți fermoarul înainte de spălare, Husă lavabilă |
| Pernă de spate | Material: 100% poliester, Umplutură: 100% fibră de poliester, Pernă interioară: 100% polipropilenă, Spălare la mașină: 30°C, Înălbire: Nu înălbiţi, Centrifugare: Nu se usucă la mașină, Călcare: A nu se călca, Curăţare chimică: Nu curăţaţi chimic, Instrucțiuni: Spălați întotdeauna cu rufe de culori asemănătoare, Asigurați-vă că închideți fermoarul înainte de spălare, Husă lavabilă |
| Încărcătură maximă | 550 kg |
| Testat pentru | 550 kg |
| Informații asamblare | Neasamblat |
| Certificare ecologică și sanitară | FSC® 100% |
| Îngrijire ulterioară | Tratați cu ulei pentru lemn în conformitate cu ghidul atașat. |
| Depozitare | A se depozita în interior pe timpul iernii |
| Utilizare | Exterior |
| Distribuitor | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Recenzii
Odličan proizvod
Odličan proizvod, dezign i kvalitet može zadovoljiti i najzahtjevniji standard. Lagano se sastavlja, samo prati upute. Cijena u skladu sa kvalitetom. U ovom trenutku ocijena 10/10. Inaće ne pišem recencije, no ovaj proizvod zaslužuje ovu ocijenu.
Nume: Krešimir Hrgović
Bekvämt och gediget
Väldigt skönt att sitta i, tjocka dynor med rejäl stoppning. Känns gediget och stabilt och dessutom en väldigt fin grön färg på dynorna!
Nume: Erika
Mycket nöjd!
Fin och bekväm loungemöbel. Vackert träslag och finish.
Nume: Sara T
Despre brand
JUTLANDIA - Produse scandinave pentru grădină
Bucurați-vă de veri confortabile cu produsele de calitate pentru grădină de la JUTLANDIA®, care combină designul contemporan și caracterul funcțional la prețuri accesibile.
Fie că mobilați cel mai însorit loc din grădină, transferând pe terasă confortul camerei de zi, fie că amenajați o grădină urbană pe balcon, la JUTLANDIA veți găsi soluția potrivită. Gama de produse include modele clasice și sezoniere, toate purtând o notă scandinavă.
Multe dintre piesele de mobilier de grădină JUTLANDIA nu necesită întreținere; marca oferă și mobilier de grădină din lemn, majoritatea având certificare FSC®. Acest lucru înseamnă că lemnul provine din păduri întreținute în mod responsabil, în condiții adecvate pentru natură, animale și oameni.
Livrare
Atunci când achiziționați un produs online, puteți alege între mai multe opțiuni de livrare, fie în magazin, fie acasă sau la serviciu.
Click & Collect – rezervă online, ridică din magazin – fără costuri suplimentare
Serviciul Click & Collect – Rezervă online, ridică din magazin, vă permite să rezervați produsele online, apoi să le plătiți și să le ridicați din magazinul JYSK pe care îl alegeți. Atunci când rezervați un produs prin serviciul Click & Collect veți primi în maxim 30 de minute un mesaj de confirmare care vă anunță că aveți comanda pregătită.
Serviciul Click & Collect este gratuit și nu implică nicio taxă suplimentară. Veți plăti doar costul produselor comandate, iar plata se va face direct în magazin, în momentul în care ridicați comanda.
Livrare în magazin - Fără taxă de livrare
Online aveți acces la un sortiment și mai larg decât puteți găsi în magazinele noastre. Dacă doriți să cumpărați produsele online, comandați online, plătiți produsele și alegeți să le livrați într-un magazin JYSK la alegere.
Veți fi contactat de JYSK atunci când produsele dvs. vor fi livrate în magazin și gata pentru a fi ridicate.
Vă rugăm să rețineți că anumite produse nu sunt disponibile pentru această metodă de livrare din cauza greutății produsului sau a problemelor de ambalare.
Termenul de livrare este de 6 – 14 zile lucrătoare. Puteți opta pentru serviciul ”Livrare a comenzilor online într-un magazin JYSK” doar dacă comanda dumneavoastră are o valoare de minim 249 lei.
Livrarea comenzilor online la adresa indicată
Atunci când achiziționați produse online puteți alege orice adresă de livrare doriți. Livrarea se va efectua prin intermediul societății de curierat indicată de JYSK, iar costul livrării va fi calculat după ce adăugați produsele în coșul de cumpărături. Termenul de livrare este de 4 - 6 zile lucrătoare pentru coletele mici (produse sub 30 de kg) si 5 - 8 zile lucrătoare pentru coletele mari (peste 30 de kg, in special mobilier si saltele, etc.
Produse disponibile numai în magazin
Ne dorim să puteți achiziționa produsele noastre online sau din magazin, în funcție de dorințele și necesitățile dumneavoastră. În anumite cazuri însă, unele produse sunt disponibile numai în magazin. Pot fi rezervate online prin serviciul Click & Collect sau pot fi achiziționate direct din unul dintre magazinele fizice JYSK. În general, produsele disponibile doar în magazin sunt: produse fragile, care se pot deteriora în urma transportului, precum oglinzile; produse care ies din sortiment și de aceea nu se mai află pe stock la depozitul central; produse care sunt disponibile pe o perioadă limitată, precum decorațiunile de Crăciun.
Indiferent de felul în care alegeți să intrați în posesia produselor noastre, vă așteptăm pe site și în magazinele fizice și vă dorim o experiență de cumpărături plăcută!


