SOLNASet terasă modular SOLNA 4 pers natur
Setul modular de terasă SOLNA oferă flexibilitatea de a personaliza și optimiza spațiul exterior. Acest set este format din 2 module de șezut și 2 taburete cu perne confortabile și un modul de masă asortat cu blat din lemn masiv FSC®. Poți rearanja cu ușurință modulele în diferite combinații care se potrivesc nevoilor tale.
Caracteristici
- Set de terasă cu 4 locuri: 2 module colț/capăt, 2 module taburet și 1 modul masă
- Set modular de terasă: Poate fi configurat pentru a se potrivi spațiului tău exterior
- Perne: cu husă durabilă, țesută
- Lemn masiv FSC®, tratat cu ulei: combină durabilitatea și frumusețea naturală
- Poliratan: răchită sintetică rezistentă la intemperii
- Cadru din oțel: Robust și durabil
- Husă lavabilă: husa pernei este detașabilă și poate fi spălată la 30°C
- 100% FSC®: lemnul și materialele forestiere utilizate în acest produs provin din păduri gestionate responsabil, certificate FSC®
Set de terasă modular
Setul de terasă este format din 2 module de colț/capăt, 2 taburete și 1 modul masă de cafea.
Perne
Pernele pentru șezut și spătar sunt foarte confortabile. Acestea au o husă durabilă, țesută, care le face rezistente la uzură. Depozitează pernele în interior atunci când nu le utilizezi pentru a le proteja de intemperii și a le prelungi durata de viață.
Lemn masiv FSC®, tratat cu ulei
Lemnul de esență tare FSC® oferă durabilitate naturală, longevitate și frumusețe. Lemnul este tratat cu ulei pentru a-l proteja și a-i evidenția culoarea naturală. Se recomandă ungerea regulată a lemnului pentru a-i menține culoarea și a-l proteja de umiditate.
Poliratan
Poliratanul este o răchită sintetică ușoară, care oferă un aspect natural, fără a necesita întreținere. Poliratanul este rezistent la intemperii, ceea ce înseamnă că poate rezista la expunerea la soare, umiditate și schimbări de temperatură.
Cadru din oțel
Cadrul din oțel vopsit este robust și durabil. Greutatea unui cadru din oțel oferă o bună stabilitate.
Husă lavabilă
Pernele au o husă cu fermoar care poate fi ușor scoasă și spălată la mașină la 30°C pentru a o menține proaspătă și curată. Umplutura pernei nu poate fi spălată.
100% FSC®
Eticheta FSC® este garanția ta că materialele utilizate în acest produs provin din păduri certificate FSC® sau din alte surse controlate. Alegând produse certificate FSC®, contribui la protejarea pădurilor lumii. certificat FSC®.
Specificații
| Set terasă | 2 module colț, 2 taburete, 1 masă |
|---|---|
| Canapea | |
| Dimensiuni după asamblare | Lățime: 95 cm, Înălțime: 65 cm, Adâncime: 73 cm, Înălțimea șezutului: 42 |
| Material | Cadru: Oțel, Spătar: Poliratanul este un tip de răchită ușoară, sintetică. Este rezistent, protejat UV și rezistent la intemperii. Poliratanul este un tip de răchită ușoară, sintetică. Este rezistent, protejat UV și rezistent la intemperii. Poliratanul este un tip de răchită ușoară, sintetică. Este rezistent, protejat UV și rezistent la intemperii. |
| Tip | Colțar |
| Taburet | |
| Dimensiuni după asamblare | Lățime: 85 cm, Înălțime: 42 cm, Adâncime: 63 cm |
| Material | Cadru: Oțel, Spătar: Poliratanul este un tip de răchită ușoară, sintetică. Este rezistent, protejat UV și rezistent la intemperii. Poliratanul este un tip de răchită ușoară, sintetică. Este rezistent, protejat UV și rezistent la intemperii. |
| Masă | |
| Dimensiuni după asamblare | Lățime: 39, Lungime: 72 cm, Înălțime: 52 cm |
| Material | Cadru: Oțel, Blat masă: Salcâm masiv |
| Capace pentru picioare | Polipropilenă |
| Dimensiune înainte de asamblat | Lățime: 99/41 cm, Lungime: 133/74,5 cm, Înălțime: 77/54,5 cm |
| Greutate | 43,5/9,8 kg |
| Culoare | Natur |
| Persoane | 2 |
| Include | Perne luxoase cu husă rezistentă |
| Tratament | Tratat cu ulei, Vopsit electrostatic |
| Pernă | |
| Pernă de scaun | Material: 100% poliester, Umplutură: Spumă poliuretanică/100% fibră de poliester, Densitatea spumei: 17 kg/m³, Pernă interioară: 100% polipropilenă, Spălare la mașină: 30°C, Înălbire: Nu înălbiţi, Centrifugare: Nu se usucă la mașină, Călcare: A nu se călca, Curăţare chimică: Nu curăţaţi chimic, Instrucțiuni: Spălați întotdeauna cu rufe de culori asemănătoare, Asigurați-vă că închideți fermoarul înainte de spălare, Husă lavabilă |
| Pernă de spate | Material: 100% poliester, Umplutură: 100% fibră de poliester, Pernă interioară: 100% polipropilenă, Spălare la mașină: 30°C, Înălbire: Nu înălbiţi, Centrifugare: Nu se usucă la mașină, Călcare: A nu se călca, Curăţare chimică: Nu curăţaţi chimic, Instrucțiuni: Spălați întotdeauna cu rufe de culori asemănătoare, Asigurați-vă că închideți fermoarul înainte de spălare, Husă lavabilă |
| Încărcătură maximă | 440 kg |
| Testat pentru | 440 kg |
| Informații asamblare | Asamblat |
| Certificare ecologică și sanitară | FSC® 100% |
| Îngrijire ulterioară | Tratați cu ulei pentru lemn în conformitate cu ghidul atașat. |
| Depozitare | A se depozita în interior pe timpul iernii |
| Utilizare | Exterior |
| Distribuitor | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Recenzii
Lekkie ale solidnie wykonane
Meble wyglądają świetnie, są też bardzo wygodne. Jedyny minus to brak przyczepu na poduszki i cały czas się ześlizgują. Przymocowałam je na rzepy i jest okay. Meble przyjechały w jednym kawałku, więc nie trzeba było ich składać. Jestem zadowolona .
Nume: Monika
Fantastyczny modułowy wypoczynek
Wypoczynek przerósł nasze oczekiwania! Trochę obawialiśmy się zakupu, ponieważ zestaw nie jest nigdzie dostępny na ekspozycji i nie mogliśmy go przetestować, ale nie było takiej potrzeby. Kanapa jest lepsza niż na zdjęciach, ma mnóstwo możliwości ustawień co daje dużą swobodę. Raz możemy korzystać jak z leżanki, raz jak z kanapy w zależności od potrzeb. Zależało nam na możliwości złożeniu wypoczynku na zimę i według opisu da się wszystko poskładać w jeden element, ale to dopiero przetestujemy zimą.
Nume: Kasia
Lounge set
Trevlig utemöbel med bra kvalitet. Gillar att man kan kombinera den på olika sätt för flexibel användning.
Nume: Jessica
Loungeset Solna
Passar perfekt till mitt ändamål. Loungeset vid SPA badet. Så bra att man kan sätta ihop modulerna på olika sätt, så att man kan variera
Nume: Maria
Super
Świetny komplet sprawdza się na balkonie, wiele kombinacji które umożliwiają nieskończoną możliwość dopasowania do powierzchni balkonu.
Nume: Tatanka
Livrare
Atunci când achiziționați un produs online, puteți alege între mai multe opțiuni de livrare, fie în magazin, fie acasă sau la serviciu.
Click & Collect – rezervă online, ridică din magazin – fără costuri suplimentare
Serviciul Click & Collect – Rezervă online, ridică din magazin, vă permite să rezervați produsele online, apoi să le plătiți și să le ridicați din magazinul JYSK pe care îl alegeți. Atunci când rezervați un produs prin serviciul Click & Collect veți primi în maxim 30 de minute un mesaj de confirmare care vă anunță că aveți comanda pregătită.
Serviciul Click & Collect este gratuit și nu implică nicio taxă suplimentară. Veți plăti doar costul produselor comandate, iar plata se va face direct în magazin, în momentul în care ridicați comanda.
Livrare în magazin - Fără taxă de livrare
Online aveți acces la un sortiment și mai larg decât puteți găsi în magazinele noastre. Dacă doriți să cumpărați produsele online, comandați online, plătiți produsele și alegeți să le livrați într-un magazin JYSK la alegere.
Veți fi contactat de JYSK atunci când produsele dvs. vor fi livrate în magazin și gata pentru a fi ridicate.
Vă rugăm să rețineți că anumite produse nu sunt disponibile pentru această metodă de livrare din cauza greutății produsului sau a problemelor de ambalare.
Termenul de livrare este de 6 – 14 zile lucrătoare. Puteți opta pentru serviciul ”Livrare a comenzilor online într-un magazin JYSK” doar dacă comanda dumneavoastră are o valoare de minim 249 lei.
Livrarea comenzilor online la adresa indicată
Atunci când achiziționați produse online puteți alege orice adresă de livrare doriți. Livrarea se va efectua prin intermediul societății de curierat indicată de JYSK, iar costul livrării va fi calculat după ce adăugați produsele în coșul de cumpărături. Termenul de livrare este de 4 - 6 zile lucrătoare pentru coletele mici (produse sub 30 de kg) si 5 - 8 zile lucrătoare pentru coletele mari (peste 30 de kg, in special mobilier si saltele, etc.
Produse disponibile numai în magazin
Ne dorim să puteți achiziționa produsele noastre online sau din magazin, în funcție de dorințele și necesitățile dumneavoastră. În anumite cazuri însă, unele produse sunt disponibile numai în magazin. Pot fi rezervate online prin serviciul Click & Collect sau pot fi achiziționate direct din unul dintre magazinele fizice JYSK. În general, produsele disponibile doar în magazin sunt: produse fragile, care se pot deteriora în urma transportului, precum oglinzile; produse care ies din sortiment și de aceea nu se mai află pe stock la depozitul central; produse care sunt disponibile pe o perioadă limitată, precum decorațiunile de Crăciun.
Indiferent de felul în care alegeți să intrați în posesia produselor noastre, vă așteptăm pe site și în magazinele fizice și vă dorim o experiență de cumpărături plăcută!


