Fată pentru perne speciale 40x60x11 albă
Unitate de stoc: 1050201Fată pentru perne speciale 40x60x11 albă
Preț valabil până la: 17.03.2021
100% bumbac. 40x60x11 cm
Articole relevante pe blog
Specificațiile produsului
Material | 100% bumbac |
Spălare la mașină | 60°C |
Înălbire | Nu înălbiţi |
Centrifugare | ** Poate fi uscată la mașină, la temperatură normală (max. 80ºC) |
Călcare | *Se poate călca, la temperatură mai scăzută (max. 110ºC) |
Curăţare chimică | Nu curăţaţi chimic |
Instrucțiuni | Spălaţi înainte de utilizare, Spălați cu rufe de culori asemănătoare, spălați separat la început |
Dimensiunea feţei de pernă | 40x60x11 cm |
Intră la apă | 3-5 % |
Greutate | 110 g/m². |
Densitate material | 144 Densitatea țesăturii indică numărul firelor verticale și orizontale pe cm pătrat de țesătură. Cu cât numărul firelor este mai mare, cu atât densitatea țesăturii este mai mare. |
Certificare ecologică și sanitară | OEKO-TEX 100 Produsele ce au inscripționat pe etichetă "Încredere în textile" au întrunit toate condițiile pentru a trece testele Asociației Internaționale OEKO-TEX®, ceea ce înseamnă că nu conțin substanțe dăunătoare. |
Culoare | Alb |
Metoda de colorare | Decolorare |
Toate review-urile
asa nu
sunt dezamagita de textura si densitatea materealului
Super
Este f buna
Dezamagitor
E o panza ordinara care se vede prin ea. Departe de a o numi fata de perna. Am imbracat perna cu o fata de perna de bumbac peste aceasta
Standard
Zcela standardní povlak. Přišel velmi zmačkaný.
Postat inițial pe jysk.cz
Povlak na polštář 40×60×11 bílá
Velikost i materiál se zdá být dobrý. Uvidím po vyprání.
Postat inițial pe jysk.cz
Perfekt
Passer godt til puden.
Postat inițial pe jysk.dk
Passer perfekt til puden
Passet perfekt til puden
Postat inițial pe jysk.dk
Superkøb.....
Rigtig fine, en perfekt størrelse....
Postat inițial pe jysk.dk
Billigt og ok
Godt og billigt betræk, som passer til skumhovedpuder.
Postat inițial pe jysk.dk
dum ferve
har returneret puden og betræk findes kun i hvid
Postat inițial pe jysk.dk
Pagination
Atunci când achiziționați un produs online, puteți alege între mai multe opțiuni de livrare, fie în magazin, fie acasă sau la serviciu.
Click & Collect – Rezervă online, ridică din magazin – fără costuri suplimentare
Serviciul Click & Collect – Rezervă online, ridică din magazin, vă permite să rezervați produsele online, apoi să le plătiți și să le ridicați din magazinul JYSK pe care îl alegeți. Atunci când rezervați un produs prin serviciul Click & Collect veți primi în maxim 30 de minute un mesaj de confirmare care vă anunță că aveți comanda pregătită.
Serviciul Click & Collect este gratuit și nu implică nicio taxă suplimentară. Veți plăti doar costul produselor comandate, iar plata se va face direct în magazin, în momentul în care ridicați comanda.
Ridică comanda din magazin - gratuit
Online aveți acces la o gamă mai largă de produse decât cele pe care le veți găsi în magazine noastre fizice. Dacă vreți să achiziționați produse Exclusiv Online, trebuie doar să le comandați și să le plătiți pe JYSK.ro, iar la final să optați pentru livrarea într-un magazin fizic pe care il alegeți dumneavoastră.
Veți fi contactat de JYSK atunci când produsele dumneavoastră au fost livrate în magazinul pe care l-ați ales și comanda poate fi ridicată.
Livrarea comenzilor online la adresa indicată
Atunci când achiziționați produse online puteți alege orice adresă de livrare doriți. Livrarea se va efectua prin intermediul societății de curierat indicată de JYSK, iar costul livrării va fi calculat după ce adăugați produsele în coșul de cumpărături. Livrarea coletului va avea loc până la uşa adresei de livrare indicate de cumpărător. Termenul de livrare este de 6-10 zile lucrătoare, cu execeptia coletelor de mici dimensiuni ce se livreaza cu Urgent Cargus la care termenul de livrare este de 6 – 10 zile lucrătoare.
Produse disponibile numai în magazin
Ne dorim să puteți achiziționa produsele noastre online sau din magazin, în funcție de dorințele și necesitățile dumneavoastră. În anumite cazuri însă, unele produse sunt disponibile numai în magazin. Pot fi rezervate online prin serviciul Click & Collect sau pot fi achiziționate direct din unul dintre magazinele fizice JYSK. În general, produsele disponibile doar în magazin sunt: produse fragile, care se pot deteriora în urma transportului, precum oglinzile; produse care ies din sortiment și de aceea nu se mai află pe stock la depozitul central; produse care sunt disponibile pe o perioadă limitată, precum decorațiunile de Crăciun.
Indiferent de felul în care alegeți să intrați în posesia produselor noastre, vă așteptăm pe site și în magazinele fizice și vă dorim o experiență de cumpărături plăcută!
KRONBORG - OF DENMARK
Puteți să îmbunătățiți aspectul locuinței dvs. cu produsele textile de calitate superioară de la KRONBORG® la prețuri convenabile.
De la înființarea sa în Danemarca în 1940, KRONBORG a lansat produse de calitate, realizate cu pricepere și măiestrie. Marca scandinavă oferă cele mai înalte standarde de calitate la produsele textile pentru baie, lenjerii de pat, pilote și perne.
Numele KRONBORG datează din 1940, fiind numele unui renumit castel din Elsinore, care a constituit locul de desfășurare a acțiunii din piesa „Hamlet” a lui Shakespeare din 1603. Castelul a fost construit în 1420, iar numele i-a fost dat mai târziu de către regele Danemarcei, Frederick al II-lea.
De asemenea, castelul joacă un rol important în basmul lui H.C. Andersen „Holger Danezul” din 1845, care are la bază personajul mitic european cu același nume. În acest basm, Holger Danezul se odihnește în cazematele castelului Kronborg, barba lui fiind transformată într-o masă de marmură. În cazul în care ținuturile daneze sunt amenințate, el se va trezi și își va apăra patria.
Majoritatea produselor KRONBORG au certificare OEKO-TEX® Standard 100, care este cea mai bună certificare din lume în materie de etichete pentru textile.