TYSLA + EKSOplusPat continental 140x200 TYSLA + EKSO Gri-40 tare
Dimensiune:
Produse recomandate
Patul continental TYSLA 140x200 cm cu topper EKSO este o soluție de pat concepută pentru a oferi sprijin și confort pe tot parcursul nopții. Paturile continentale combină mai multe straturi de saltea pentru a oferi confort, sprijin și adâncime echilibrate.
Ce include:
- 1 topper cu spumă gel. Înălțime: 5 cm
- 2 saltele cu arcuri cu sprijin direcționat
- 2 baze
- Picioarele și tăblia se pot achiziționa separat
Caracteristici
- Dimensiuni: 140x200 cm. Înălțime: 64,5 cm
- Saltea tare: Stabilă și cu susținere
- Culoare: Gri-40
- OEKO-TEX® STANDARD 100: Testat pentru substanțe nocive
- Mix FSC®: Lemnul și materialele forestiere din acest produs provin din surse certificate FSC® sau reciclate sau din alte surse controlate
- DREAMZONE®: Saltele și paturi de calitate la un preț rezonabil, disponibile exclusiv la JYSK
- Garanție 15 ani: O alegere de lungă durată
Saltea tare
O saltea tare ajută la distribuirea uniformă a greutății corpului, ceea ce oferă o suprafață stabilă de dormit și un sprijin îmbunătățit pe tot parcursul nopții. Deși confortul variază de la o persoană la alta, în general, cu cât ești mai greu, cu atât salteaua ar trebui să fie mai fermă și invers. Salteaua trebuie să fie suficient de moale sau fermă pentru a menține coloana vertebrală aliniată în linie dreaptă.
1 topper cu spumă gel
Spuma de gel se adaptează corpului tău. Distribuie uniform greutatea, ceea ce ajută la reducerea presiunii asupra mușchilor și articulațiilor. Structura cu celule deschise și perlele de gel din spumă ajută la creșterea fluxului de aer și la eliminarea excesului de căldură. Aceasta poate face patul să se simtă puțin mai moale. Husa poate fi spălată la 60°C.
2 saltele cu arcuri cu suport țintit
Salteaua cu arcuri este concepută pentru a oferi un suport țintit. Este formată din 3 straturi de confort, care includ arcuri Bonell și spumă poliuretanică, fiecare contribuind la adâncime și la suportul general. Arcurile Bonell sunt interconectate și oferă un suport uniform și ferm pe întreaga suprafață de dormit.
2 baze
Baza oferă o stabilitate și un suport îmbunătățite pentru salteaua de deasupra. Acest lucru contribuie la o experiență de somn mai echilibrată.
Culoare
Asortează-ți patul cu o tăblie în același cod de culoare Gri-40 pentru a crea un aspect coerent. O tăblie adaugă stil dormitorului tău și ajută la reducerea urmelor de pe perete care pot apărea atunci când dormi aproape de acesta.
OEKO-TEX® STANDARD 100
Acest produs este certificat OEKO-TEX® STANDARD 100. Aceasta înseamnă că fiecare componentă este testată de institute independente OEKO-TEX® și respectă limite stricte pentru substanțele nocive.
FSC® Mix
Eticheta FSC® Mix indică faptul că toate materialele din lemn și forestiere din acest produs provin dintr-o combinație de păduri certificate FSC® sau surse reciclate sau lemn controlat FSC®.
DREAMZONE®
DREAMZONE® este dedicată îmbunătățirii somnului tău cu soluții individuale în materie de saltele și paturi. Calitatea și funcționalitatea sunt esențiale încă de la înființarea sa în Danemarca în 2003. DREAMZONE® este disponibil exclusiv la JYSK.
Garanție 15 ani
Toate saltelele cu arcuri PLUS vin cu o garanție extinsă de 15 ani, astfel încât să poți avea încredere în alegerea saltelei.
Mirosul de fabricație dispare în timp
Când cumperi un pat nou, este posibil să observi un ușor miros de fabricație. Acesta este complet inofensiv și va dispărea în timp. Aerisirea sau aspirarea saltelei poate ajuta la accelerarea procesului.
Te ajutăm să alegi salteaua potrivită
Pentru a afla mai multe despre patul potrivit pentru tine, vezi ghidurile noastre online sau mergi în cel mai apropiat magazin JYSK. Acolo, poți testa diferite opțiuni și poți primi îndrumări în alegerea saltelei potrivite în funcție de poziția ta de dormit și de alte preferințe personale.
Setul are în componență următoarele articole:
Specificații
| Înălţime totală fără picioare/suport | 64,5 cm |
|---|---|
| Dimensiune | Lățime: 140 cm, Lungime: 200 cm |
| Dimensiune | 140x200 |
| Tăblie | Nu incl. |
| Fermitate | Tare |
| Tip de arcuri | |
| Nucleu saltea superioară | Spumă cu gel |
| Culoarea saltelei | Gri-40 |
| Certificare ecologică și sanitară | FSC® 100%, OEKO-TEX® STANDARD 100 |
| Nivel de calitate | PLUS |
| Distribuitor | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Specificații - Pat continental 70x200cm TYSLA depozitare Gri-40 tare
| Fermitate | Tare |
|---|---|
| Patul este compus din | 1 cadru + 1 saltea |
| Tăblie | Nu incl. |
| Culoarea saltelei | Gri-40 |
| Spațiu depozitare | Sub saltea |
| Informații asamblare | Neasamblat |
| Saltea cu arcuri | |
| Număr de zone | 11 |
| Dimensiune | Lăţime: 70 cm, Lungime: 200 cm, Înălțime: 24,5 cm |
| Strat de confort 1 (de deasupra) | 20 mm spumă poliuretanică 25 kg/m³ |
| Strat de arcuri 1 (de deasupra) | 13 cm Fiecare arc pocket este protejat de un buzunar din țesătură, care oferă flexibilitate saltelei, crește durabilitatea și reduce zgomotul. |
| Tip de arcuri | Fiecare arc pocket este protejat de un buzunar din țesătură, care oferă flexibilitate saltelei, crește durabilitatea și reduce zgomotul. |
| Număr de arcuri/m² | 240 |
| Strat de confort 4 | 20 mm spumă poliuretanică 25 kg/m³ |
| Compoziţie material | 100% poliester // 64% polipropilenă/36% poliester |
| Somieră | |
| Dimensiune | Lățime: 70 cm, Lungime: 200 cm, Înălțime: 35 cm |
| Înălțimea ramei de lemn | 35 cm |
| Număr de stinghii | 0 |
| Culoare | Gri, Alb |
| Instrucțiuni | Ștergeți cu o cârpă umedă |
| Material | |
| Compoziţie material | 100% poliester // 64% polipropilenă/36% poliester |
| Instrucțiuni | Ștergeți cu o cârpă umedă |
| Dimensiune totală | Lățime: 70 cm, Lungime: 200 cm, Înălțime: 59,5 cm |
| Dimensiune | 70x200 |
| Picioare și suporturi | Excl. |
| Ambalat - bază | Împachetat in cutie de carton |
| Ambalat - saltea cu arcuri | Împachetat in cutie de carton |
| Greutate | 36,67 kg |
| Certificare ecologică și sanitară | Toate materialele din lemn utilizate în produsele care poartă această etichetă provin din păduri care au fost auditate de o terță parte independentă pentru a confirma că sunt gestionate în conformitate cu standardele riguroase sociale și de mediu ale FSC®. Căutați produsele care poartă eticheta FSC în magazine și online. Acest produs este certificat OEKO-TEX® STANDARD 100. Asta înseamnă că fiecare componentă este testată de institute independente OEKO-TEX® și respectă limite stricte în materie de substanțe nocive. |
| Garanție | 15 ani garanție la saltea |
| Nivel de calitate | PLUS |
| Distribuitor | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Specificații - Topper 140x200cm EKSO
| Tipul saltelei | Topper |
|---|---|
| Dimensiune | Lățime: 140 cm, Lungime: 200 cm, Înălțime: 5 cm |
| Dimensiune | 140x200 |
| Împachetat | Rulat în carton |
| Dimensiunea ambalajului | Lățime: 40 cm, Lungime: 147 cm, Înălțime: 40 cm, Diametru: 38 cm |
| Nucleu | Spumă cu gel |
| Compoziția nucleului | 40 mm spumă gel 40 kg/m³ |
| Compoziţie material | 100% poliester (100% reciclat) |
| Material | Croșetat |
| Matlasare | 300 g/m² poliester |
| Culoare | Alb |
| Spălare automată | 60°C, numai husa |
| Înălbire | Nu înălbiţi |
| Centrifugare | Nu se usucă la mașină |
| Călcare | A nu se călca |
| Curățare chimică și curățare umedă | Nu curăţaţi chimic |
| Instrucțiuni | Spălați întotdeauna separat, Asigurați-vă că închideți fermoarul înainte de spălare, Husă lavabilă |
| Certificare ecologică și sanitară | Acest produs este certificat OEKO-TEX® STANDARD 100. Asta înseamnă că fiecare componentă este testată de institute independente OEKO-TEX® și respectă limite stricte în materie de substanțe nocive. |
| Nivel de calitate | PLUS |
| Greutate | 8,4 kg |
| Distribuitor | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Recenzii
Despre brand
DREAMZONE - Somnul bun începe cu noi
DREAMZONE® se dedică îmbunătățirii somnului dvs., prin soluții pentru saltele și paturi. Încă de la înființarea sa în Danemarca în 2003, aspectele esențiale pe care le-a promovat au fost calitatea și funcționalitatea. DREAMZONE s-a dezvoltat în Scandinavia și oferă cel mai bun raport calitate/preț.
Din marea varietate de modele și materiale, veți găsi cu siguranță soluția ideală pentru dvs. DREAMZONE vă oferă saltele cu arcuri și saltele cu spumă pentru cadrul de pat dorit, saltele cu cadru din lemn pentru un aspect mai simplu și mai suplu, paturi continentale care îmbină funcționalitatea cu designul, precum și paturi ajustabile care asigură versatilitate și flexibilitate. Pentru mai mult confort și pentru protejarea saltelelor dvs., DREAMZONE vă oferă o gamă variată de saltele superioare și protecții pentru saltea.
Majoritatea saltelelor au certificare OEKO-TEX® Standard 100, care este cea mai bună certificare din lume în materie de etichete pentru textile. În plus, DREAMZONE vă oferă o garanție de până la 25 de ani.
Livrare
Atunci când achiziționați un produs online, puteți alege între mai multe opțiuni de livrare, fie în magazin, fie acasă sau la serviciu.
Click & Collect – rezervă online, ridică din magazin – fără costuri suplimentare
Serviciul Click & Collect – Rezervă online, ridică din magazin, vă permite să rezervați produsele online, apoi să le plătiți și să le ridicați din magazinul JYSK pe care îl alegeți. Atunci când rezervați un produs prin serviciul Click & Collect veți primi în maxim 30 de minute un mesaj de confirmare care vă anunță că aveți comanda pregătită.
Serviciul Click & Collect este gratuit și nu implică nicio taxă suplimentară. Veți plăti doar costul produselor comandate, iar plata se va face direct în magazin, în momentul în care ridicați comanda.
Livrare în magazin - Fără taxă de livrare
Online aveți acces la un sortiment și mai larg decât puteți găsi în magazinele noastre. Dacă doriți să cumpărați produsele online, comandați online, plătiți produsele și alegeți să le livrați într-un magazin JYSK la alegere.
Veți fi contactat de JYSK atunci când produsele dvs. vor fi livrate în magazin și gata pentru a fi ridicate.
Vă rugăm să rețineți că anumite produse nu sunt disponibile pentru această metodă de livrare din cauza greutății produsului sau a problemelor de ambalare.
Termenul de livrare este de 6 – 14 zile lucrătoare. Puteți opta pentru serviciul ”Livrare a comenzilor online într-un magazin JYSK” doar dacă comanda dumneavoastră are o valoare de minim 249 lei.
Livrarea comenzilor online la adresa indicată
Atunci când achiziționați produse online puteți alege orice adresă de livrare doriți. Livrarea se va efectua prin intermediul societății de curierat indicată de JYSK, iar costul livrării va fi calculat după ce adăugați produsele în coșul de cumpărături. Termenul de livrare este de 4 - 6 zile lucrătoare pentru coletele mici (produse sub 30 de kg) si 5 - 8 zile lucrătoare pentru coletele mari (peste 30 de kg, in special mobilier si saltele, etc.
Produse disponibile numai în magazin
Ne dorim să puteți achiziționa produsele noastre online sau din magazin, în funcție de dorințele și necesitățile dumneavoastră. În anumite cazuri însă, unele produse sunt disponibile numai în magazin. Pot fi rezervate online prin serviciul Click & Collect sau pot fi achiziționate direct din unul dintre magazinele fizice JYSK. În general, produsele disponibile doar în magazin sunt: produse fragile, care se pot deteriora în urma transportului, precum oglinzile; produse care ies din sortiment și de aceea nu se mai află pe stock la depozitul central; produse care sunt disponibile pe o perioadă limitată, precum decorațiunile de Crăciun.
Indiferent de felul în care alegeți să intrați în posesia produselor noastre, vă așteptăm pe site și în magazinele fizice și vă dorim o experiență de cumpărături plăcută!


