DAMFENNERSet terasă DAMFENNER 5pers natur
Produse recomandate
Creează un spațiu exterior confortabil cu setul de terasă DAMFENNER. Acest set cu 5 locuri este format dintr-o canapea și 2 fotolii cu perne confortabile și o masă de cafea asortată, cu blat din lemn masiv de tec FSC®.
Caracteristici
- Set de terasă cu 5 locuri: canapea cu 3 locuri, 2 fotolii și 1 masă
- Perne: cu husă durabilă, țesută
- Lemn masiv de tec FSC®: combină durabilitatea și frumusețea naturală
- Poliratan: răchită sintetică rezistentă la intemperii
- Cadru din oțel: Robust și durabil
- Husă lavabilă: husa pernei este detașabilă și poate fi spălată la 30°C
- 100% FSC®: lemnul și materialele forestiere utilizate în acest produs provin din păduri gestionate responsabil, certificate FSC®
Set de terasă cu 5 locuri
Setul de terasă este format dintr-o canapea cu 3 locuri, 2 fotolii și 1 masă de cafea.
Perne
Pernele pentru șezut și spătar sunt foarte confortabile. Acestea au o husă durabilă, țesută, care le face rezistente la uzură. Depozitează pernele în interior atunci când nu le utilizezi pentru a le proteja de intemperii și a le prelungi durata de viață.
Lemn masiv de tec FSC®
Lemnul masiv de tec FSC® este un material natural cu un conținut ridicat de ulei natural, care ajută la prevenirea absorbției umezelii în lemn. În timp, tecul va dezvolta în mod natural o patină gri-argintie. Se recomandă ungerea regulată a lemnului pentru a-i menține aspectul și durabilitatea.
Poliratan
Poliratanul este o răchită sintetică ușoară, care oferă un aspect natural, fără a necesita întreținere. Poliratanul este rezistent la intemperii, ceea ce înseamnă că poate rezista la expunerea la soare, umiditate și schimbări de temperatură.
Cadru din oțel
Cadrul din oțel vopsit este robust și durabil. Greutatea unui cadru din oțel oferă o bună stabilitate.
Husă lavabilă
Pernele au o husă cu fermoar care poate fi ușor scoasă și spălată la mașină la 30°C pentru a o menține proaspătă și curată. Umplutura pernei nu poate fi spălată.
100% FSC®
Eticheta FSC® este garanția ta că materialele utilizate în acest produs provin din păduri certificate FSC® sau din alte surse controlate. Alegând produse certificate FSC®, contribui la protejarea pădurilor lumii.
Specificații
| Set terasă | Canapea cu 3 locuri, 2 scaune, 1 masă |
|---|---|
| Canapea | |
| Dimensiuni după asamblare | Lățime: 181 cm, Înălțime: 67 cm, Adâncime: 79 cm, Înălțimea șezutului: 43 |
| Material | Cadru: Oțel, Spătar: Poliratanul este un tip de răchită ușoară, sintetică. Este rezistent, protejat UV și rezistent la intemperii. Poliratanul este un tip de răchită ușoară, sintetică. Este rezistent, protejat UV și rezistent la intemperii. |
| Tip | canapea cu 3 locuri |
| Scaun | |
| Dimensiuni după asamblare | Lățime: 76, Înălțime: 67 cm, Adâncime: 79 cm, Înălțimea șezutului: 43 |
| Material | Cadru: Oțel, Spătar: Poliratanul este un tip de răchită ușoară, sintetică. Este rezistent, protejat UV și rezistent la intemperii. Poliratanul este un tip de răchită ușoară, sintetică. Este rezistent, protejat UV și rezistent la intemperii. |
| Înălțime braț scaun | 67 cm |
| Masă | |
| Dimensiuni după asamblare | Lățime: 65, Lungime: 120 cm, Înălțime: 40 cm |
| Material | Cadru: Oțel, Blat masă: Tecul este un material natural, ușor de întreținut. Acest lemn dur are un conținut ridicat de ulei natural, care împiedică absorbția apei și umezelii în lemn. Acest lucru îl face foarte rezistent la schimbări de temperatură, precum și la umiditate. În timp, tecul va dezvolta în mod natural o nuanță gri-argintie. |
| Înălțimea mesei de la podea la cea mai joasă margine a cadrului | 37 cm |
| Capace pentru picioare | Polipropilenă |
| Dimensiune înainte de asamblat | Lățime: 82/90/68 cm, Lungime: 184/85/123 cm, Înălțime: 46/48/4,5 cm |
| Greutate | 43/39/9 kg |
| Culoare | Negru, Natur |
| Persoane | 4.5 |
| Include | Perne luxoase cu husă rezistentă, țesută |
| Tratament | Vopsit electrostatic |
| Pernă | |
| Pernă de scaun | Material: 100% poliester, Umplutură: Spumă poliuretanică + fibră de poliester, Densitatea spumei: 20 kg/m³, Pernă interioară: 100% polipropilenă, Spălare la mașină: 30°C, Înălbire: Nu înălbiţi, Centrifugare: Nu se usucă la mașină, Călcare: A nu se călca, Curăţare chimică: Nu curăţaţi chimic, Instrucțiuni: Spălați întotdeauna cu rufe de culori asemănătoare, Asigurați-vă că închideți fermoarul înainte de spălare, Husă lavabilă |
| Pernă de spate | Material: 100% poliester, Umplutură: 100% fibră de poliester, Pernă interioară: 100% polipropilenă, Spălare la mașină: 30°C, Înălbire: Nu înălbiţi, Centrifugare: Nu se usucă la mașină, Călcare: A nu se călca, Curăţare chimică: Nu curăţaţi chimic, Instrucțiuni: Spălați întotdeauna cu rufe de culori asemănătoare, Asigurați-vă că închideți fermoarul înainte de spălare, Husă lavabilă |
| Încărcătură maximă | 440 kg |
| Testat pentru | 440 kg |
| Informații asamblare | Neasamblat |
| Certificare ecologică și sanitară | FSC® 100% |
| Îngrijire ulterioară | Curățare cu apă și săpun delicat. |
| Depozitare | A se depozita în interior pe timpul iernii |
| Utilizare | Exterior |
| Distribuitor | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Recenzii
Meget tilfreds
Meget tilfredse med vores køb.. God sidde stilling, dog kan sæderne virke hårde for andre
Nume: Aytac
DAMFENNER
DAMFENNER er OK Loungesett litt harde sitteputer
Nume: Victor
Ensemble lounge
Bonjour, l’ensemble lounge est géniale, très confortable et mieux que ce que nous attentions. Livré dans les dates promises. Merci beaucoup !
Nume: Memeti Diellza
Zahradní sestava
Sedací sestava splnila mé očekávání, je velmi pohodlná a ve skutečnosti hezčí než na obrázku. Velmi jednoduchá montáž.
Nume: Tereza
Livrare
Atunci când achiziționați un produs online, puteți alege între mai multe opțiuni de livrare, fie în magazin, fie acasă sau la serviciu.
Click & Collect – rezervă online, ridică din magazin – fără costuri suplimentare
Serviciul Click & Collect – Rezervă online, ridică din magazin, vă permite să rezervați produsele online, apoi să le plătiți și să le ridicați din magazinul JYSK pe care îl alegeți. Atunci când rezervați un produs prin serviciul Click & Collect veți primi în maxim 30 de minute un mesaj de confirmare care vă anunță că aveți comanda pregătită.
Serviciul Click & Collect este gratuit și nu implică nicio taxă suplimentară. Veți plăti doar costul produselor comandate, iar plata se va face direct în magazin, în momentul în care ridicați comanda.
Livrare în magazin - Fără taxă de livrare
Online aveți acces la un sortiment și mai larg decât puteți găsi în magazinele noastre. Dacă doriți să cumpărați produsele online, comandați online, plătiți produsele și alegeți să le livrați într-un magazin JYSK la alegere.
Veți fi contactat de JYSK atunci când produsele dvs. vor fi livrate în magazin și gata pentru a fi ridicate.
Vă rugăm să rețineți că anumite produse nu sunt disponibile pentru această metodă de livrare din cauza greutății produsului sau a problemelor de ambalare.
Termenul de livrare este de 6 – 14 zile lucrătoare. Puteți opta pentru serviciul ”Livrare a comenzilor online într-un magazin JYSK” doar dacă comanda dumneavoastră are o valoare de minim 249 lei.
Livrarea comenzilor online la adresa indicată
Atunci când achiziționați produse online puteți alege orice adresă de livrare doriți. Livrarea se va efectua prin intermediul societății de curierat indicată de JYSK, iar costul livrării va fi calculat după ce adăugați produsele în coșul de cumpărături. Termenul de livrare este de 4 - 6 zile lucrătoare pentru coletele mici (produse sub 30 de kg) si 5 - 8 zile lucrătoare pentru coletele mari (peste 30 de kg, in special mobilier si saltele, etc.
Produse disponibile numai în magazin
Ne dorim să puteți achiziționa produsele noastre online sau din magazin, în funcție de dorințele și necesitățile dumneavoastră. În anumite cazuri însă, unele produse sunt disponibile numai în magazin. Pot fi rezervate online prin serviciul Click & Collect sau pot fi achiziționate direct din unul dintre magazinele fizice JYSK. În general, produsele disponibile doar în magazin sunt: produse fragile, care se pot deteriora în urma transportului, precum oglinzile; produse care ies din sortiment și de aceea nu se mai află pe stock la depozitul central; produse care sunt disponibile pe o perioadă limitată, precum decorațiunile de Crăciun.
Indiferent de felul în care alegeți să intrați în posesia produselor noastre, vă așteptăm pe site și în magazinele fizice și vă dorim o experiență de cumpărături plăcută!


